Sağlıklı Hayat Merkezi Sağlıklı Beslenme Birimi
24 Şubat 2020


Sağlıklı Hayat Merkezi; sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmek, sağlığa yönelik risklerden toplumumuzu korumak, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam alışkanlıkları kazandırmak için kurulmuş bir merkezdir. 

Kırıkkale’de 2014 yılında kurulan Sağlıklı Hayat Merkezi, yılda ortalama 20-25 bin kişiye hizmet verilmektedir. Merkezimizde Diyetisyenlik Hizmetleri, Psiko-Sosyal Destek Hizmetleri, Kanser Taramaları, Çocuk Gelişimine Yönelik Hizmetler, Sigara Bıraktırma, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Aile Danışmanlığı, Gebe Bilgilendirme Hizmetleri, Kadın Ve Üreme Sağlığı Hizmetleri, Tansiyon Ölçümü ve Enjeksiyon-Pansuman hizmetleri verilmektedir.

Sağlıklı Beslenme Birimi
Sağlıklı hayat merkezinde bulunan sağlıklı beslenme birimi iki diyetisyen ve bir hemşire ile hizmet vermektedir. Sağlıklı beslenme ile sağlığı korumak, kronik hastalıklardan korunmak, fazla kilolardan kurtularak daha sağlıklı ve fit olmak mümkündür. Sağlıklı beslenme biriminde; aşırı kiloluluk, aşırı zayıflık, şeker hastalığı, hipertansiyon, kalp ve damar hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek hastalıkları, gebelik süreci beslenmesi, kötü beslenme düzeninden kurtulma, halsizlik, iştahsızlık, kontrolsüz yemek yeme isteği gibi beslenme ile bağlantılı tüm rahatsızlıklarınız için destek sağlanmaktadır. Kurumumuzda vücut analiz cihazımız ile yağ, kas, su ve mineral oranlarınızı tespit edip, bel ve kalça çevresi ölçümlerinizi de yaparak sizlere uygun programı hazırlamaktayız.

2019 Ocak ve Aralık ayları arasında birimimizde toplamda 5000 görüşme gerçekleştirilmiştir.

Sağlıklı Beslenme konularında destek almak isteyen vatandaşlarımızı Fabrikalar Mahallesi 25. Sokak No: 3 (Eski Tıp Fakültesi Hastanesi Binası) Kırıkkale adresindeki Sağlıklı Hayat Merkezine davet ediyoruz.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü 

  • Sağlıklı Hayat Merkezi; sağlıklı yaşam t