Sağlık İçin Pedal Çevir
06 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından Sağlıklı Çocuklar Kreş ve Gündüz Bakım Evindeki çocukların kullanması için bakanlığımızın ‘Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Yaşam Programı’ çerçevesince 5 adet bisiklet hediye edildi. 

Son yıllarda özellikle küçük yaşlardaki çocukların düzensiz ve sağlıksız beslenmeleri nedeniyle obezite ile karşı karşıya kaldıklarını bu nedenle sağlıklı bir gelecek için her yaşta hareket etmenin şart olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdür Vekilimiz Dr. Adem Yeni, sağlıklı yaşam için yüzme, bisiklete binme, düzenli yürüyüş yapma gibi aktivitelerin önemli olduğunun altını çizdi. 

İl Sağlık Müdür Vekilimiz Dr. Adem Yeni “Obezite günümüzün sağlık sorunlarından biri ve her yaşlardaki bireyi etkiliyor. Bu nedenle bizlerde minik bedenlerin sağlıklı olmaları ve fiziksel aktivitelere alışmaları için çalışmalar yapıyoruz. Bu çalışmalar kapsamında İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesindeki Sağlıklı Çocuklar Kreş ve Gündüz Bakım Evindeki çocuklarımızın hareketliliğini arttırmak ve sosyal bir aktivite oluşturmak için 5 adet bisiklet hediye etmiş olduk” dedi. 
  • Sağlık İçin Pedal Çevir 2.JPG
  • Sağlık İçin Pedal Çevir 3.JPG
  • Sağlık İçin Pedal Çevir 4.JPG
  • Sağlık İçin Pedal Çevir 5.JPG
  • Sağlık İçin Pedal Çevir 6.JPG