Çerikli 112 Acil Sağlık Ekibimize Geçmiş Olsun
06 Kasım 2019

kapak.JPG
Hatay’a geçici görevli olarak gönderilen Çerikli 112 ekibimiz, Afrin’den yaralı olarak gelen 4 yaşındaki Suriyeli çocuk Sehid Halil’i hastaneye götürürken kaza yaptı. Kazada ambulans ve çarpıştığı araçta bulunan toplam 7 kişi yaralandı. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, yaralılara geçmiş olsun dileklerini sunarken, kazadan yaralı olarak kurtulan ekibi ilimize dönene kadar yakından takip etti. 

2 Mayıs 2018 tarihinde görevli olarak Suriye sınırında hizmet vermeye başlayan 71 BB 613 plakalı araç ile birlikte 3 kişilik Çerikli 112 ekibimiz 4 yaşındaki Suriyeli çocuğu Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne götürürken, Hatay’ın Kırıkhan İlçesi Topbağazı kavşağında 31 BB 5578 plakalı kamyonetle çarpıştı.
 
Kazada, personelimiz Samet Yıldırım (Şoför), Semra Vural (Hemşire) ve Meral Pekdoğan (Hemşire), kamyonet sürücüsü Ali Ünal, aynı araçta bulunan 6 yaşındaki Büşra Cemre Ünal ile Suriyeli 4 yaşındaki hasta çocuk ve refakatçisi yaralandı. Olayı gören vatandaşların müdahalesiyle yan yatan ambulanstan çıkarılan yaralılar, olay yerine gelen diğer ambulanslar ile Hatay Devlet Hastanesi ile MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldılar. Hayati tehlikesi bulunmayan yaralılar bir gün müşahede altında tutulduktan sonra taburcu edildiler. 

Olayı anında haber alan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, olay gecesi hem yaralı personellerimiz ile hem de yetkililer ile görüşerek gerekli bilgileri aldı. Yaralı sağlık personelimizle de görüşen İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, herhangi bir olumsuzluğun yaşanmaması adına tüm çalışmaların anında başlatıldığını ve gerekli desteğin sağlandığını ifade etti. Kırıkkale’ye dönüş yapan görevli ekibimiz Yıldırım, Vural ve Pekdoğan ise yakın ilgi ve alakalarından dolayı İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş’e teşekkür ziyaretinde bulundalar. Heyetin ziyareti sırasında Sağlık Sen Şube Başkanı Recep Akdoğan’da ekibin yanında bulundu. 

  • Geçmiş Olsun (1) (2736 x 1824).jpg
  • Geçmiş Olsun (2) (2736 x 1824).jpg
  • Geçmiş Olsun (3) (2736 x 1824).jpg
  • Geçmiş Olsun (4) (2736 x 1824).jpg