Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi İçin Teşekkür
06 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesindeki Yüksek İhtisas Hastanemizde geçtiğimiz ay hizmete giren Engelli ve Yaşlı Refakat Birimi için Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okulu idarecileri ve velileri İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş’e teşekkür ziyaretinde bulundular. 

Teşekkür ziyaretine gelen heyetini İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, makamda kabul etti. Hoş bir sohbet ortamında gerçekleştirilen ziyarette Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Müdürü Sami Yanık, Müdür Yardımcıları Asu Deniz Şimşeker ve Burcu Saylam ile okullarda eğitim gören öğrenci velileri katıldı. Engelli ve Yaşlı Refakat Biriminin Kırıkkale için çok önemli bir uygulama olduğuna dikkat çeken Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi Okul Müdürü Sami Yanık, toplumda her geçen gün biraz daha artan engelli ve yaşlı duyarlılığının kurumlarda da bu şekilde halka gösterilmesi ve kurulan birimin şehrin gelişmişlik göstergesi açısından büyük rol oynadığını sözlerine ekledi. 

Engellilerin toplumun temel taşı olduğuna dikkat çeken ve her zaman hem gönüllerinde hem de fiziki şartların imkanlığında ayrı bir yere sahip olduklarını vurgulayan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, “Bizler hükümetimizin bizlere vermiş olduğu yetkileri sizler için, hayatınızı bir nebzede olsun kolaylaştırmak adına neler yapabiliriz şiarı ile çalışıyoruz. Bu konuda da çok hassas davranıyoruz. İmkanlarımız ölçüsünce müdürlüğümüzde ve bağlı kuruluşlarımızda düzenlemeler yapıyor ve çeşitli etkinlikler düzenliyoruz” dedi. Mehmet Işıtan Özel Eğitim Uygulama Merkezi okulunda eğitim alan öğrenci velileri de yapılan bu uygulama nedeniyle İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş ve emeği geçen herkese teşekkür ettiler. 

  • Engelli ve Yaşla Birimi İçin Teşekkür  (1).JPG
  • Engelli ve Yaşla Birimi İçin Teşekkür  (2).jpg
  • Engelli ve Yaşla Birimi İçin Teşekkür  (3).jpg
  • Engelli ve Yaşla Birimi İçin Teşekkür  (4).jpg