Müdürlüğümüz Tarafından 6. İLYAD Eğitimi Yapıldı
06 Kasım 2019

6.ilyad eğitimi.jpeg
İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri istasyonlarında görev yapan sağlık personellerine yönelik 20-23 Kasım 2017 tarihleri arasında simülasyon maketleri eşliğinde Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimi (İLYAD) verildi. 

5 EĞİTMEN 9 PERSONEL
112 Acil Sağlık Hizmetlerinin ülke genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunumu için Kırıkkale’de Sağlık Bakanlığımız talimatları doğrultusunda sağlık çalışanlarına yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor. Kırıkkale’de 6’ıncısı düzenlenen Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimi 5 eğitmen ve 9 personel kursiyerin katılımı ile gerçekleştirildi. 

3 GÜNLÜK EĞİTİM
3 gün süren eğitimde “Sağlıkta İletişim, Olay Yeri ve Etik, EKG ve Ritim Tanıma, Periarrest Ritimler, Arrest Ritimler, Havayolu Açma ve Oksijen Tedavisi, Akut Koroner Sendromlar, Acil İlaçlar, Hipertansif Aciller, Anaflaksi, Zehirlenmeler, Suda Boğulmalar, Astım ve Gebelerde Kardiyak Arrest” konuları teorik ve uygulamalı olarak katılımcılara anlatıldı. 

BİLGİLERİ TAZE TUTMAK
Hali hazırda görevde bulunan personelin medikal bilgilerini güncelleyerek mesleki becerilerini arttırmak olan eğitimimizin bir diğer amacı ise vatandaşımıza daha kaliteli bir Acil Sağlık Hizmeti sunabilmektir. Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimlerine (İLYAD) Kırıkkale’de görev yapan tüm personelin katılımı sağlanıncaya kadar devam edilecek.