14 Mayıs Anneler Günü Kutlu Olsun
07 Kasım 2019


Hayatın her alanında etkin bir biçimde yer alan kadınlarımız, aynı zamanda annelik gibi hayati bir sorumluluğu da üstlenmişlerdir. Annelerimiz, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmeleri için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan yüreklerindeki sınırsız sevgi ve sabırlarıyla dünyanın en kutsal varlıklarıdır.

Ülkemize ve insanlığa faydalı nesiller yetiştirmek için her türlü zorluğa göğüs gererek fedakârca çalışan anneler, aile değerlerinin yaşatılması ve geleceğe taşınmasının en önemli güvencesidir.

Dünyaya getirdiği evlatlarını özveriyle büyüten, iyiye, doğruya, güzele yönlendirerek hayata hazırlayan annelerimiz, hoşgörü, sevgi ve şefkatin tükenmez kaynağıdır. Yaşamımızda bizi, belki de karşılıksız seven tek varlıklardır. Bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan, ilgiye ve sevgiye en çok ihtiyaç duyduğumuz anlarda, şefkatle bağrına basan annelerimize, hak ettikleri saygıyı göstermekte asla kusur etmemeliyiz.

Dünyanın en yüce ve kutsal sorumluluğunu tabiatındaki sevgi, şefkat ve merhamet duygularıyla yerine getiren tüm annelerimizin ve yüreğinde evlat acısı taşıyan tüm şehit annelerimizin, Anneler Günü'nü kutluyoruz. Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü olarak hizmetlerimizin en başında anne ve bebek sağlığı konuları gelmektedir. Annelerin annelik duygusunu en güvenli şekilde yaşayabilmelerinin insani bir hak olduğunun bilincindeyiz. Kurum olarak da bu anlamda hizmetlerimizi sunarken gerekli hassasiyeti göstermekteyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Annelerimizin Anneler Günü Kutlu Olsun.

 

Dr. Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ

İl Sağlık Müdürü