24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun
07 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada, milletlerin gelişmişlik düzeyinin eğitime verdikleri önemle ölçüldüğünü ve eğitimde en önemli unsurun ise öğretmenler olduğunu açıkladı.

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş açıklamasında, öğretmenin sadece sınıftaki öğrencileri değil, içinde bulunduğu toplumun tüm bireylerini aydınlatan, onlara yol gösteren bir lider, yaşamı boyunca örnek alına bir rehber olduğunu belirtti. Kırıkkale İl Sağlık Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, öğretmenlerin çocukları hayata hazırlayan, onlara aile, vatan, millet, bayrak, insanlık sevgisi aşılayan, yegane unsurlar olduğunu söyledi.

Güngüneş “Tüm dünyada tarih boyunca öğretmenler, sevginin, fedakarlığın simgesi ve saygının timsali, çağlar boyunca karanlığı yırtıp ilmin ışığı ile ufukları aydınlatmış, insanlığı bugünkü uygarlık düzeyine getiren kişiler olmuşlardır. İnsanların ve milletlerin ayakta kalmaları ancak çağın en güzel bilgisine sahip olabilmek, onu üretebilmekle mümkün olacaktır. Bu gelişme öğretmenlik mesleğine yeni boyutlar ve sorumluluklar yükleyecektir. Sevgi, sabır ve hoşgörü timsali olan öğretmenlerin, birikimleri, duruşu, olumlu ve örnek davranışları ile çocukları ve gençleri yarınlara hazırlamaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Başöğretmeninin açtığı yolda ve gösterdiği hedeflere doğru emin adımlarla ilerlemektedir. Verdiğiniz emek, gösterdiğiniz özveri ve sergilediğiniz fedakarlıklardan dolayı, yetiştirdiğiniz ve yetiştirmekte olduğunuz tüm öğrenciler ve veliler adına siz değerli öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Bu önemli günü en içten duygularımla kutlar, ebediyete intikal eden ve bu vatan uğruna şehit düşen öğretmenlerimize Allah’tan rahmet dilerim” dedi.