Müdürlüğümüz Kurban Bayramında da Kesintisiz Hizmet Verdi
07 Kasım 2019


Kurban Bayramı tatili süresince ilimizde meydana gelebilecek trafik kazaları ile canlı hayvan pazarı ve kesim alanlarında yaşanabilecek yaralanmalara karşı, İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından ilimiz genelinde Acil Sağlık Hizmetlerinin aksamadan sürdürülebilmesi için gerekli tedbirler alınmıştır. 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde ilimizde 17 Acil Yardım Ambulansı ve 252 personelle, 24 saat süreyle kesintisiz hizmet verilmiştir. Bu süre içerisinde ilimizde meydana gelen yaralanmalı veya maddi hasarlı trafik kazaları için Kırıkkale 112 Komuta Kontrol Merkezi’ne toplam 202 Acil Yardım Çağrısı gelmiştir. Gelen çağrıların 157 adedine ambulans görevlendirmesi yapılmıştır. Meydana gelen kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken,  yaralanan 114 kişi ilimiz hastanelerinde tedavi altına alınmıştır.

Ülkemizde meydana gelen kazalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan (c.c) rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.

İl Sağlık Müdürü Dr. Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ, trafikte halkımızın daha dikkatli olmaları, aşırı hızdan kaçınmaları, emniyet kemerlerini takmaları ve Ambulansların geçişine engel olmamak için emniyet şeritlerini kullanmamaları konularında bilgilendirmiştir.

  • ambulanslarimiz.jpeg
  • kirikkale-ambulans.jpg
  • ambulanlarimiz.jpeg