Cumhuriyetimizin 94. Yıl Dönümü Kutlu Olsun
07 Kasım 2019

29ekim.jpg

İl Sağlık Müdürümüz Feramiş Ender Güngüneş, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. Yıl donumu nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Güngüneş mesajında şu ifadelere yer verdi ‘‘Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Milletimiz, dünya tarihinde eşine ender rastlanır büyük bir destan yazarak, tüm zorluklara göğüs germesini bilmiş, Cumhuriyeti kurmuş ve genç Türkiye Cumhuriyeti, gelişmesini kesintisiz sürdürerek adım adım bugünkü düzeyine ulaşmıştır. Cumhuriyetimiz, demokrasi, hukuk devleti, insan hakları, sosyal devlet gibi medeni ve çağdaş devletlerin ilkeleri ile taçlanarak, bugün dünyada saygın bir konuma gelmiştir. Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltecek, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olarak haykıracak, el ele, gönül gönüle geleceğe daha bir güvenle bakacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm sağlık çalışanlarımızın ve milletimizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk basta olmak üzere 15 Temmuz Demokrasi şehitleri ile vatanımızın bölünmez bütünlüğü için bu uğurda hayatını kaybeden tüm şehitlerimize ve gazilerimize şükran sunuyor Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum’’ dedi.