Dikkat! Sıcaklıklar 6 İla 12 Derece Arasında Düşecek
20 Kasım 2017

AGIZDISSAGLIGI.jpg

Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisi ile hissedilir derecede azalması beklenen hava sıcaklıklarının 6 ila 12 derece düşmesi bekleniyor. Konu hakkında İl Müdürümüz Dr. Feramiş Ender Güngüneş, yaşanabilecek sel, su baskını, don ve buzlanma olayları gibi olumsuzluklara karşı vatandaşları uyardı.

ANİDEN SOĞUDU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Analiz ve Tahminler Şubesi tarafından bir süredir mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının balkanlar üzerinden gelen soğuk hava ile birlikte yağış ve fırtına etkisinde kalacağı açıklandı. Gelen bu soğuk hava dalgası ile birlikte sıcaklıkların 6 ila 12 derece arasında yer yer değişmelerle birlikte düşeceği ve halkın su ve sel baskını ile birlikte kısmı yerlerde don ve buzlanmalar olabileceği için duyarlı olması gerektiği açıklandı. Yapılan açıklamada hafta boyunca sıcaklıkların bu şekilde seyredeceği ifade edilirken, soğuk hava dalgası ile birlikte kar yağışının olabileceği, bu olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması, her uyarının dikkate alınması istendi.

KAR GELİYOR

Bu günden itibaren tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava Kırıkkale’de de kendi çok bulutlu bir hava ve yağmur ile gösterdi. Kırıkkale’de 20 Kasım 2017 tarihi itibariyle yer yer yüksekliğe bağlı olarak, kuvvetli rüzgarların olabileceği ifade edilen açıklamada, parçalı çok bulutlu ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 21 Kasım 2017 Salı günü (yarın) ise yüksek kesimlerde kar ile karışık yağmur ve kar şeklinde yağış ihtimali bekleniyor. 22 Kasım 2017 Çarşamba gününden itibaren ise sıcaklıkların yeniden az da olsa artması bekleniyor. Fakat buna rağmen şiddetli yağmur ve sağanak beraberinde karla karışık yağmur olma ihtimalini de getiriyor. Yüksek kesimlerde ise yine kar olasılığı var. Yurt genelinde ise hava sıcaklıklarının aniden soğuyacağı ifade edildi.