Personele UMKE Eğitimi ve Kampı Düzenlendi
17 Haziran 2022

umke kamp.JPG
Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı Acil ve Afet Birimi personelince ilimizde sağlık kuruluşlarında görevli personele yönelik 4 gün boyunca UMKE Temel Eğitimi ve Kampı düzenlenmiştir. 

Eğitime ilimizdeki sağlık kuruluşlarında görev alan 28 UMKE gönüllüsü katılmış olup, eğitim boyunca kursiyerlere Temel Yaşam Desteği, Triaj, Hasta Taşıma Teknikleri, Havayolu ve Açma Teknikleri, Crush Sendromu, Multiple Travmalı Hastaya Yaklaşım, Afet Psikolojisi, Temel KBRN ve Afetlerde Hayatı İdame ettirme konuları teorik ve pratik olarak anlatılmıştır. 

Teorik eğitimlerim sonunda 2 günlük uygulama kampında ise Ani Müdahale Ünitesi kurulumu ve Zor Şartlarda Hayatı İdame Ettirme eğitimleri verilerek eğitimin son gününde katılımcılar ile gerçeğini aratmayan saha tatbikatları yapılarak eğitimi başarı ile tamamlayan kursiyerlere Müdürlüğümüz tarafından Katılım Belgeleri verilmiştir.

Yurt içi ve yurt dışında gelişebilecek ve acil sağlık müdahale gerektiren her türlü afet, olağanüstü durum, toplumsal olay, büyük trafik kazaları, ağır sanayi kazaları vb. durumlarda yaralılara ilk müdahaleyi yaparak, kurtarma faaliyetlerinde bulunup, yeterli ve nitelikli sağlık hizmeti sunabilmek amacıyla eğitimlerimiz ve tatbikatlarımız devam edecektir.

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü 

  • Personele UMKE Eğitimi ve Kampı Düzenlendi 4.JPG
  • Personele UMKE Eğitimi ve Kampı Düzenlendi 3.JPG
  • Personele UMKE Eğitimi ve Kampı Düzenlendi 2.JPG
  • Personele UMKE Eğitimi ve Kampı Düzenlendi 1.JPG