Müdürlüğümüz İle Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği arasında Protokol İmzalandı
04 Şubat 2022

Müdürlüğümüz İle Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği arasında Protokol İmzalandı kapak.jpg
İl Sağlık Müdürlüğümüz ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Kırıkkale İl Temsilciliği arasında, Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezinden hizmet alacak bireylerin ailelerine yönelik eğitim seminerleri verilmesi amacıyla protokol imzalandı. 

İlimizde faaliyet gösteren Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezinden hizmet alacak bireyler kadar ailelerinin de rehabilitasyon ve uyum sürecindeki etkinliğini, işlevselliğini artırmak amacıyla; merkezden hizmet alacak bireylerin ailelerine yönelik uzmanlar tarafından psikoeğitim seminerleri verilecektir. İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği Kırıkkale İl Başkanı Volkan KUTLUCA tarafından imzalanan protokol kapsamında bağımlı bireylerin ailelere yönelik bilgilendirici ve dikkat edilecek hususları içeren konularda eğitim düzenlenecektir. 

İmzalanan protokol çerçevesinde ailelere yönelik; madde bağımlılığı ve bağımlılığın doğası, madde kullanım bozukluğu olan bireye yaklaşım, madde bağımlılığı tedavi yöntemleri ve rehabilitasyonun önemi, bireyin temiz kalma döneminde aile faktörünün önemi ve bireyin desteklenmesi, iletişim ve beden dili, aile içi iletişim ve aile içi kurallar, bireye sorumluluk verme, stres yönetimi ve öfke kontrolü, etkili problem çözme ve zaman yönetimi, motivasyon ve yaşam doyumu gibi çeşitli birçok konuda eğitim seminerleri düzenlenecektir. 

  • Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezi Personeline Eğitim (1).jpeg
  • Huzur Köy Bağımlılıkla Mücadele ve Sosyal Uyum Merkezi Personeline Eğitim (2).jpeg