Sizleri Sağlıklı Bir Yaşam İçin Obezite ve Sağlıklı Beslenme Polikliniğine Bekliyoruz
24 Aralık 2021

Sizleri Sağlıklı Bir Yaşam İçin Obezite ve Sağlıklı Beslenme Polikliniğine Bekliyoruz kapak.JPG
Dünyada ve ülkemizde adını sıkça duyduğumuz, hemen hemen etrafımızda her üç kişiden birinde gözlemleyebildiğimiz fazla kiloluluk veya aşırı yağlanma küresel bir problemdir. 2019 Uluslararası verilerine göre (OECD) tüm dünyada fazla kilolu ve obez bireylerin görülme oranı %58.2 iken Türkiye’de bu oran %64.4 ‘tür. Bilimsel veriler; aşırı yağlanma nedeniyle diyabet, hipertansiyon, kardiyovasküler başta olmak üzere birçok hastalığın COVID-19 riskini artırdığını göstermektedir. 

Dünyada etkisini gösteren COVID-19 Pandemisi nedeniyle bir süre çalışmalarına ara veren, fakat vaka sayılarındaki ciddi düşüş ile beraber, kovit hastalığın etkisiyle obez nüfusunda artış olması nedeniyle tekrar hizmete başlayan Sağlıklı Hayat Merkezi Obezite ve Sağlıklı Beslenme Polikliniği, 2019-2020 yılları arasında toplamda 4 bin 917 kişiye ücretsiz olarak sağlıklı beslenme noktasında destek olmuştur. 

Sağlıklı Yaşam Merkezinde bulunan birimlerinden hizmet almak isteyen vatandaşlarımız önce açlık kan tahlillerini yaptırarak, çıkan tahlil sonucu ile birlikte 0.318 – 233 98 89 telefondan randevusunu alarak merkezimize başvuracaktır. Randevuda belirlenen tarih ve saatte merkezimin içinde bulunan polikliniğimize gelen vatandaşlarımız, burada diyetisyenlerimiz ile görüşerek vücut analizi yaptırıp yağ, kas, su ve mineral oranlarını tespit ettirerek, belirlenen günlük beslenme programları ile sağlıklı hayata ilk adımı atmış olacaklardır. 

Aylık olarak belirlenen programlara uyarak, periyotlar halinde randevularını aksatmadan kontrole gelen vatandaşlarımız ideal kilolarına ulaşarak istedikleri vücut formuna kavuşabileceklerdir. Obezite ve Sağlıklı Beslenme Polikliniği; şeker hastalığı, tansiyon hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları, mide ve bağırsak hastalıkları, böbrek hastalıkları, gebelik süreci beslenmesi, aşırı zayıflık, aşırı kiloluluk, kötü beslenme düzeninden kurtulma, halsizlik, iştahsızlık, kontrolsüz yemek yeme isteği gibi çeşitli konularda destek alabilirsiniz. Siz kıymetli vatandaşlarımızı sağlıklı beslenme konularında Fabrikalar Mahallesi 25. Sokak No:3 (Eski Tıp Fakültesi Hastanesi Binası) adresinde hizmet veren Sağlıklı Hayat Merkezimizi ziyaret etmeye ve polikliniklerimizden ücretsiz yararlanmaya davet ediyoruz. 

  • Sizleri Sağlıklı Bir Yaşam İçin Obezite ve Sağlıklı Beslenme Polikliniğine Bekliyoruz 1.JPG
  • Sizleri Sağlıklı Bir Yaşam İçin Obezite ve Sağlıklı Beslenme Polikliniğine Bekliyoruz 2.JPG