Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi
15 Kasım 2021

Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi kapak.jpg
Müdürlüğümüz Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görevli 69 personelimize İl Emniyet Müdürlüğü Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri tarafından Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi verildi. 

Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen, 3 gün 3 grup şeklinde gerçekleştirilen eğitimlerde katılımcılara “Teşkilat Yapısı ve Bulgu/ Delil Çeşitleri, Olay Yerinde Bulunabilecek Bulgu ve Deliller, Adli Vakalarda Olay Yerine Yaklaşım” konuları teorik ve uygulamalı olarak verildi. İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekipler, 112 Acil ambulanslarda görevli personelimize gerçekleştirdikleri uygulamalı eğitimde, olayın yaşandığı adli yerde yapılan hatalar, uyulması gereken kural konularında karşılıklı olarak soru/cevap şeklinde bilgileri gözden geçirmelerini sağlayıp, yapılabilecek yanlış uygulamalar konusunda bilgiler verildi. 

İçişleri Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı tarafından 2015 yılından imzalanan protokol çerçevesince bugüne kadar ilimizde görevli toplam 359 personele eğitim verildiğini ifade eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, protokolün amacının sahada yaşanan ve yaşanacak olan adli vakalarda acil sağlık hizmetleri personelinin, tıbbi müdahalenin yanı sıra hukuki boyutta da doğru yaklaşımını sağlamak olduğunu ve bu konudaki hukuki sorumlulukları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla yapıldığını belirterek, ilimizde görevli tüm 112 Acil Sağlık personelinin gerekli bilgi ve becerilere ulaşması sağlanıncaya kadar eğitimlerin devam edeceğini söyledi. 

  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi2.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi3.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi4.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi5.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi6.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi7.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi8.JPG
  • Adli Vakalarda Maddi Delillere Yaklaşım Eğitimi1.jpg