Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti
08 Ekim 2021

Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti -- kapak.JPG
İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, Yahşihan ilçe merkezi ile köylerinde bulunan bazı sağlık tesislerinde incelemelerde bulundu. 

Mahmahmutlar Şarklısı Köyü Sağlık Evi ile ziyaretine başlayan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, sırasıyla Irmak Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu, Irmak Aile Sağlığı Merkezi, Yahşihan İlçe Aile Sağlığı Merkezi, Yahşihan İlçe Sağlık Müdürlüğü, Yenişehir Aile Sağlığı Merkezi, Yenişehir 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezi binalarında incelemelerde bulunarak, görevlilerden bilgiler aldı. Yeni yapılacak sağlık tesislerinin yerlerinde de incelemelerde bulunan müdürümüz, ziyaretlerinde istek, talep ve önerileri not alarak çözüm için gerekli görüşmelerde bulundu. 

Mahmahmutlar Şarklısı Köyü Sağlık Evi binasında incelemelerde bulunan İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, mevcut binanın fiziki durumunu not alarak eksikliklerin ilgili birimlerce giderilmesi için talimat verdi. Ardından Irmak köyüne geçen Müdürümüz ve beraberindekiler, yapılması planlanan yeni Aile Sağlığı Merkezi binası alanında incelemelerde bulundu. Irmak Aile Sağlığı Merkezinde görevli aile hekimimiz ve personeli ile fikir alışverişinde bulunduktan sonra, aynı alanda bulunan yıkılması planlanan personel lojmanında inceleme ve denetlemelerde bulundu. 

Daha sonra Yahşihan İlçe merkezinde bulunan Aile Sağlığı Merkezi binasına geçen müdürümüz ve beraberindekiler, burada aile hekimlerimiz ile kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Yahşihan İlçesine yeni Aile Sağlığı Merkezi binası yapımına en yakın zamanda başlanacağı müjdesini veren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, 4 hekim kapasiteli olacak yeni binanın eski bina yerine yapılacağını, binanın tamamlanmasıyla birlikte ilçenin ihtiyaçlarını karşılayacak daha geniş ve modern bir yapıya sahip olacağını, hizmetlerin aksamaması için de ASM’nin geçici başka bir yerde faaliyetlerine devam edeceğini ifade etti. 

Ardından geçici süre için başka bir hizmet binasına taşınan Yahşihan İlçe Sağlık Müdürlüğüne ziyaret gerçekleştiren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, burada Uzm. Dr. Yasemin ALAGÖZ ile bir süre görüştü. Kırıkkale Üniversitesinin 2021-2022 Eğitim Öğretim dönemine başlamasıyla birlikte öğrencilerin çoğunluğunun ilçeye geldiğini, böylece özellikle filyasyon olmak üzere tüm saha ekibinin daha aktif olarak görev yapmaya başladığı bilgisini paylaşan Dr. ALAGÖZ, ilçedeki vaka durumunun güncel verilerini aktardı. Aşılama konusunda ilçede ikamet eden vatandaşlar olduğu kadar üniversite öğrencilerinin de takip edilmesini isteyen İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, “Öğrencilerimiz bulunduğu illerde aşı olmuş olabilirler. Fakat bizler yine tedbiri elden bırakmayalım. Aşı olmayanları aşı olmaları için ikna edelim” diyerek gerekli talimatları verdi. 

Yahşihan filyasyon ekibinin görev yerinde incelemelerde bulunan müdürümüz Yenişehir Aile Sağlığı Merkezine geçerek aile hekimlerimiz ile görüştü. Mevcut binanın durumu hakkında çeşitli taleplerini İl Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ’a ileten aile hekimlerimiz, üniversitenin açılmasıyla ASM’lerinde öğrenci yoğunluğu olduğunu, ayrıca aşılama ve muayenelerde artış yaşandığını söyledi. Müdürümüz daha sonra aynı alanda bulunan Yenişehir 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personelle görüşerek istek ve taleplerini dinledi. Müdürümüzün son ziyareti ise Toplum Ruh Sağlığı Merkezine oldu. 12 personelin görev yaptığı merkezde, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Zeliha Erciyas GÖKGÖZ, Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Nebiha Sümeyra YILMAZ ve Sorumlu Hemşire Sema YUNUSOĞLU’ndan bilgeler alan Müdürümüz Dr. AĞIRTAŞ, bina içerisinde incelemelerde bulundu.

 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (1).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (2).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (3).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (4).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (5).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (6).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (7).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (8).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (9).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (10).JPG
 • Yahşihan İlçesinde Bulunan Sağlık Tesislerine İnceleme Ziyareti (11).JPG