Acil Sağlık Eğitimlerimiz Devam Ediyor
08 Temmuz 2021

Acil Sağlık Eğitimlerimiz Devam Ediyor-kapak.JPG
112 Acil Sağlık Hizmetleri’nin ülke genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli sunumu için bakanlığımız talimatları doğrultusunda personelimize yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor.
 
Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve 4 gün süren eğitimlerde İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından “Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimi” (E-İLYAD) eğitimi verilirken, simülasyon maketi üzerinde çeşitli uygulamalar yapıldı. Katılımcılara; Acil Olgu Yönetimi, Temel EKG ve Ritim Bozuklukları, Göğüs Ağrısı ve Akut Koroner Sendromlar, KPR Yönetimi, Periarrest Ritimler, Arrest Ritimler, Acil İlaçlar, Anaflaksi, Zehirlenmeler, Suda Boğulmalar, Astım, Elektrik Çarpması, Hipoglisemi, Hipotermi, İnme, Gebelerde Kardiyak Arrest, Etik konuları anlatıldı. 

18’incisi düzenlenen eğitim programına 5 eğitmen ve 10 personel olarak katılmış olup programı başarı ile tamamlamışlardır. Konu hakkında İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ “Bu eğitimlerdeki temel amacımız 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde görev alan her sağlık personelinin medikal bilgilerini güncellemek, mesleki becerilerini artırmak, yeni beceri ve teknikler kazandırarak Acil Sağlık Hizmetleri’ndeki kaliteyi artırmaktır. Hizmetlerimizin ülkemiz genelinde etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunumu için personelimize yönelik hizmet içi eğitimlerimiz titizlikle devam edilecektir” dedi. 

  • Acil Sağlık Eğitimlerimiz Devam Ediyor 1.jpg
  • Acil Sağlık Eğitimlerimiz Devam Ediyor 2.jpg
  • Acil Sağlık Eğitimlerimiz Devam Ediyor 3.jpg
  • Acil Sağlık Eğitimlerimiz Devam Ediyor 4.jpg