BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz
05 Temmuz 2021

BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz.jpg
Ülke genelindeki aşılama seferberliği kapsamında, Müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz çevre esnaf ve vatandaşlarımıza yönelik Millet Kıraathanesinde COVID-19 aşısı yapmaya başladı.

Hüseyin Kâhya Parkında bulunan Kırıkkale Belediyesi Millet Kıraathanesinde hafta içi ve hafta sonu her gün 10.00 ile 16.00 saatleri arasında çalışmalarına başlayan mobil aşı ekibimiz 18 yaş üstü tüm vatandaşlarımızı randevusuna bakmaksızın aşılarını yapmaya başladı. Personelimizi yerinde ziyaret eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, çeşitli nedenlerle randevu alamayan veya aldığı randevuya gidemeyen çevre esnaf ve vatandaşımıza aşılama işlemlerinin belirlenen bölgede yapmaya başlandığını, vatandaşların aşıya ilgi ve alakalarının yüksek olduğunu ifade etti. 

BIONTECH aşısının yapıldığı Millet Kıraathanesinde vatandaşlar sıra ile giriş yaparak 2-3 dakika içerisinde aşılarını olabilmekte, aşı sonrasında 112 ekiplerimizin kontrolünde ise 15 dakika aşı alanda gözlem altında tutulmaktadırlar. Hizmetin halka ulaşmasında ve yer tahsisine imkan tanınmasında büyük destekleri olan Kırıkkale Belediyemize teşekkür eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, belirlenen saatlerin vatandaşların ilgi ve alakalarına göre 19.00’a kadar çekilebileceğini, eski özlediğimiz sosyal hayatın ise Maske-Mesafe ve Temizlik kurallarına ek aşı gücü ile kavuşulacağını vurguladı. İl genelindeki nüfusumuzun yüzde 58.3’lük kesimi aşı olurken, bugüne kadar 199 bin 063 doz aşı yapıldı. 1. Doz uygulanan kişi sayısı 128 bin 602 olurken, 2. Doz uygulanan kişi sayısı ise 64 bin 736 oldu.

  • BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz 1.JPG
  • BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz 3.JPG
  • BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz 2.JPG
  • BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz 4.JPG
  • BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz 5.JPG
  • BİONTECH Aşınızı Millet Kıraathanesinde Yaptırabilirsiniz 6.JPG