Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak
18 Haziran 2021

Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak KAPAK.JPG
112 Acil Sağlık Hizmetleri’nin ülkemiz genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunumu için Bakanlığımız talimatları doğrultusunda ilimizdeki personelimize yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor.
 
Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ve 3 gün süren eğitimlere İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan doktor ve yardımcı sağlık personeli katılarak simülasyon maketleri eşliğinde çeşitli uygulamalar gerçekleştirildi. 

Eğitimlerde katılımcılara; Haberleşme, Olay Yeri Yönetimi, Triaj ve Acil Olgu Yönetimi, Temel Yaşama Desteği ve Tam Tıkanma Uygulamaları, Solunum Yetmezliğine Yaklaşım, Şoklu Hastaya Yaklaşım, Temel EKG ve Ritim Tanıma, Periarrest Ritim Yönetimi, Arrest Ritimlerin Yönetimi, Travmalı Hastaya Yaklaşım, Havayolu Uygulamaları, Ventilatör ve Aspirasyon Uygulamaları, Kanama Kontrolü ve İğne Dekompresyon Uygulamaları, Damaryolu Uygulamaları, Elektriksel Tedavi Uygulamaları, Sabitleme ve Taşıma Ekipmanları Uygulamaları konuları teorik ve uygulamalı olarak verildi. 

Bu yıl 16’ıncısı düzenlenen Temel Eğitim programına 4 eğitmen ve 6 personelimiz kursiyer olarak katılmış olup programı başarı ile tamamlamışlardır. Konu hakkında İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ “Bu eğitimlerdeki amacımız personelimizin medikal bilgilerini güncellemek ve mesleki becerilerini artırarak vatandaşımıza daha kaliteli bir Acil Sağlık Hizmeti sunabilmektir” dedi. 

  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 1.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 2.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 3.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 4.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 5.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 6.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 7.jpg
  • Amaç Daha Kaliteli Acil Sağlık Hizmeti Sunmak 8.jpg