Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret
19 Şubat 2021

İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ; sırası ile Yenimahalle, Yaylacık, Çalılıöz Seyrantepe ile Hürriyet Aile Sağlığı Merkezlerinde görev yapan doktor, hemşire ve personelleri ziyaret etti. 

İlk olarak Yenimahalle Aile Sağlığı Merkezi’ni ziyaret eden Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, burada Aile Hekimleri Dr. Filiz ÖZTÜRK ÖRSDEMİR ve Dr. Murat ÇAĞAN’dan çalışmaları, binanın fiziki durumu hakkında bilgiler alarak istek ve taleplerini sordu. Yaklaşık yarım saat süren görüşmelerde aile hekimleri kendilerine yapılan ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek teşekkür ettiler. Daha sonra Yaylacık Aile Sağlığı Merkezi’ne geçerek binanın toplantı salonunda aile hekimleri ile bir araya geldi. Vatandaşların iş ve işlemlerin aksatılmadan yapıldığı ziyarette aile hekimleri Dr. Yusuf GÜLER, Dr. Ömer SALAR, Dr. Gürbüz AKÇİ, Dr. Abdullah KÖKSAL ve Dr. Mustafa Arıkan SİVASLIOĞLU ile yaptıkları görüşmede aşılama hizmetlerinin nasıl gittiği, sıkıntı ve sorun olup olmadığı ve vatandaşların aşılamaya olan taleplerinin nasıl olduğu gibi konularda müdürümüz ile bilgi alışverişinde bulundular. 

Bir sonraki ziyaret durağı Çalılıöz Mahallesinde bulunan Seyrantepe Aile Sağlığı Merkezi oldu. Aile hekimlerine 2020 yılında teslim edilerek bölge halkına hizmet vermeye başlayan binayı gezen Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, aile hekimi Dr. Orhan SARIKAYA ile görüşerek COVİD-19 aşılamasının tüm aile sağlığı merkezlerinde olduğu gibi burada da devam ettiğini, vatandaşların aşı olmak için kendilerine yoğun talepleri olduğunu ifade etti. Daha sonra Hürriyet Aile Sağlığı Merkezine geçen İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, burada aile hekimleri Dr. Yalçın ŞENGÜL, Dr. İhsan DELİCE, Dr. Osman Deniz, Dr. Yusuf AKAY, Uzm. Dr. Luai Ahmad BULAT ve Dr. Yakup ÇELİK ile görüşerek çeşitli konularda fikir alışverişinde bulundu. 

Aşılama konusunda bilgiler veren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, bakanlığımızın öncelikli risk grubundaki ileri yaşlı kişilerin COVİD-19 aşısı için randevu almaları gerektiğini aksi taktirde aşılama yapılamayacağını ifade etti. 65 yaş üstü vatandaşların Merkezi Hekim Randevu Sistemi, e-Nabız mobil uygulaması ve Alo 182 hattı üzerinden aşı randevusunu alarak ilgili Aile Sağlığı Merkezi (ASM) ve ilimizde bulunan hastanelerde (Yüksek İhtisas Hastanesi, Tıp Fakültesi Hastanesi ve Özel Yaşam Hastanesi) aşılarını yaptırabileceklerin ifade eden Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, çeşitli nedenlerden dolayı hafta içi randevu alamayan vatandaşların hafta sonu da Yüksek İhtisas Hastanesinden randevu alarak aşılarını rahatlıkla yaptırabileceklerini vurguladı. 

  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 1.jpg
  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 2.jpg
  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 3.jpg
  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 4.jpg
  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 5.jpg
  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 6.jpg
  • Aile Sağlığı Merkezlerine Ziyaret 7.jpg