Minik Öğrencilere Sağlıklı Beslenme ve Hijyen Eğitimi
06 Mart 2020


İl Sağlık Müdürlüğümüz Bulaşıcı Hastalıklar Birimi ile Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Birimi personellerimiz tarafından Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Ana Okulunun minik öğrencilerine yönelik eğitici bilgiler verildi. 

Slayt ve görsel olarak desteklenen eğitimde minik öğrencilere yönelik Temizlik ve Hijyen konusunda Uzm. Dr. Neslihan YUKARIKIR bilgiler verirken, Sağlıklı Beslenme konusunda ise Diyetisyen Elif ÖZER bilgiler sundu. Çocukların yoğun ilgi ve alakaları ile karşılaşılan eğitimde minik öğrenciler akıllarına takılan soruları müdürlüğümüz yetkili personellerine sorarak cevap buldular. Etkinliğe Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Ümit HAFÇI katılarak destek verdi. 

Yeterli ve dengeli beslenmenin doğumdan ölüme kadar insan yaşamı boyunca yalnız fizyolojik gereksinimin giderilmesi için olmadığını ifade eden personellerimiz, aynı zamanda psikolojik ve sosyolojik gereksinimlerin giderilmesinde de önemli bir yer tuttuğunu belirttiler. Öte yandan çocukların okula başladıklarında daha önce karşılaşmadığı pek çok mikropla aynı anda karşılaştığını, okulun ilk dönemlerinde çok sık hasta olduklarını, bu hastalık sürecini en aza indirmek için bazı tedbirlerle kişisel hijyenin miniklere öğretilmesi gerektiğini ifade ettiler. 

Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğü

  • Minik Öğrencilere Sağlıklı Beslenme Ve Hijyen Eğitimi 1 copy.jpg
  • Minik Öğrencilere Sağlıklı Beslenme Ve Hijyen Eğitimi 2 copy.jpg
  • Minik Öğrencilere Sağlıklı Beslenme Ve Hijyen Eğitimi 3 copy.jpg
  • Minik Öğrencilere Sağlıklı Beslenme Ve Hijyen Eğitimi 4 copy.jpg