71 Bin Fidan Toprakla Buluştu
11 Kasım 2019


Tarım ve Orman Bakanlığı ile Orman Genel Müdürlüğünün önderliğinde tüm Türkiye’de başlatılan #GeleceğeNefes kampanyası, gelecek nesillere bırakacağımız en güzel mirastır. 

Bugün küçük bir fidan olan ağaçlar gelecekte doğal hayatı koruyan, doğal hayatın içinde barındığı yaşamlara ortam sağlarlar. Hayvanlar, ormanların bol olduğu ve yaşam alanlarının kısıtlanmadığı yerlerde rahat bir şekilde yaşamlarını sürdürürler. Ormanlar oksijen ve hayat kaynağımızdır. Ormanlar doğal afetleri önleyen en büyük engellerdir. Dolayısıyla ormanların korunması, bakılması, büyütülmesi çok önemlidir. 

Kırıkkale’de ki vatandaşlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, öğrencilerimiz, kamu idarecilerimizin katılımı ile birlikte bizlerde kırılacak bu rekora ortak olmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Geleceğe Nefes kampanyası çerçevesince bugün 71 bin fidanı toprakla buluşturacağız. Bizlerde Dünya rekoruna koşulacak bu özel günde İl Sağlık Müdürlüğü olarak 50 personelimizle son fidan toprağa düşene kadar tüm vatandaşlarımızla birlikteyiz. 

Kırıkkale’miz her zaman ağaç dikmenin, yeşillendirmenin yanında bugün yer aldığı gibi yarında yer alacaktır. “Geleceğe Nefes” seferberliğine İl Sağlık Müdürlüğümüz olarak daha yeşil bir Türkiye ve Kırıkkale için el ele, gönül gönüle diyoruz. 

  • 71 Bin Fidan Toprakla Buluştu (1).JPG
  • 71 Bin Fidan Toprakla Buluştu (2).JPG
  • 71 Bin Fidan Toprakla Buluştu (3).JPG
  • 71 Bin Fidan Toprakla Buluştu (4).JPG
  • 71 Bin Fidan Toprakla Buluştu (5).JPG
  • 71 Bin Fidan Toprakla Buluştu (6).JPG