Kan Bağışı Can Bağışı
06 Kasım 2019


Kırıkkale Valiliğimiz, İl Sağlık Müdürlüğümüz ve Türk Kızılayı işbirliği ile sağlık çalışanlarına ve vatandaşlara yönelik kan bağışı etkinliği düzenlendi.

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi önünde kan vermenin önemini vurgulamak ve farkındalık oluşturmak üzere düzenlenen etkinlik gün boyunca devam etti. Ankara Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Uğur KAHRAMAN’ın katılarak destek verdiği etkinliğimize İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı birimlerimiz ile Valilik personelimiz katılarak kan bağışında bulunmuşlardır. 

Mobil kan bağış aracı ve sağlık ekipleri eşliğinde düzenlenen etkinlik hakkında bilgiler veren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, yılda bir veya iki kez yapılacak olan kan bağışının birçok insana yaşam umudu olabileceğini söyledi. Kan bağışının olmadığı bir toplumda, binlerce kişinin hayatını kaybedebileceğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, düzenli kan bağışında bulunmanın insan hayatını kurtarmada önem arz ettiğini, herkesin bir gün kana ihtiyaç duyabileceğini, bu sebeple tamamen gönüllülük esasına dayalı bir bilinçle her bireyin kan vermesi gerektiğini ifade etti. 

Ayrıca, Kızılay’ın hizmetlerinin sorunsuz devam ettirilebilmesi için kan stoklarının yeterli miktarda olması gerektiğine işaret eden İl Sağlık Müdürümüz Dr. Murat AĞIRTAŞ, “Yapılacak her kan bağışı bir hayat kurtarır. Kan vermek her sağlıklı insanın devletine ve insanlığa karşı sorumluluğudur.  Aynı zamanda düzenli aralıklarla kan vermek bireyin kendi sağlığına da önemli faydalar sağladığını artık hepimiz biliyoruz. Kan bağışında bulunmak insanı hem fiziksel hem de psikolojik olarak rahatlatıyor. Her gün çevremizdeki iletişim araçlarıyla kan ihtiyacı anonslarını duymaktayız. Unutmayalım ki bir gün bu ihtiyaç sahibi biz veya bir yakınımız da olabilir.  Sağlığı yerinde olan başta sağlık çalışanlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızı kan bağışında bulunmaya davet ediyor, bu konuda desteklerini esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza ve çalışanlarımıza teşekkür ediyor, sağlıklı günler diliyorum.” dedi.

  • Kan Bağışı Can Bağışı (1).JPG
  • Kan Bağışı Can Bağışı (2).JPG
  • Kan Bağışı Can Bağışı (3).JPG
  • Kan Bağışı Can Bağışı (4).JPG
  • Kan Bağışı Can Bağışı (5).JPG
  • Kan Bağışı Can Bağışı (6).JPG