Kurban Bayramınız Mübarek Olsun
06 Kasım 2019


Rahmet ve bereketin inkişaf ettiği, paylaşmanın, kardeşliğin ve dayanışmanın sembolü olan bir Kurban Bayramına daha kavuşmanın sevincini yaşıyoruz. 

Bakanlık olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bayramlarını geçirebilmesi için Bayram süresince başta hastanelerimiz olmak üzere, sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi için gereken her türlü tedbiri almış bulunuyoruz.

Vatandaşlarımız, bayramda beslenmelerine ayrıca özen göstermeli; yağsız veya az yağlı etleri tercih etmeli, aşırı et ve tatlı tüketiminden kaçınmalıdır. Yüksek tansiyon, kalp-damar, şeker hastalığı, mide gibi rahatsızlığı olan vatandaşlarımız ayrıca dikkat etmelidir.

Bayramı sevdikleriyle geçirmek için yollara düşen vatandaşlarımızın trafik kurallarına ve hız sınırlarına uyma, emniyet kemeri takma konularında gereken hassasiyeti göstereceklerine inanıyorum.

Öncelikle şehit ve gazi ailelerimiz başta olmak üzere milletimizin ve İslam âleminin Kurban Bayramını can-ı gönülden kutluyor, bayramın huzur, sağlık ve barışa vesile olmasını diliyorum.

Dr. Murat AĞIRTAŞ
İl Sağlık Müdürü