Ramazan Bayramınız Mübarek Olsun
07 Kasım 2019


Ortak sevinçler yaşadığımız, ortak duyguları paylaştığımız müstesna günlerden birini daha yaşamanın mutluluğu içerisindeyiz.

Bakanlık olarak vatandaşlarımızın huzur içinde bayramlarını geçirebilmesi için Bayram süresince başta hastanelerimiz olmak üzere, sağlık hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi için gereken her türlü tedbiri almış bulunuyoruz.

Ramazan ayında oruç vesilesiyle kazandığımız sağlıklı beslenme alışkanlıklarını devam ettireceğimizi umut ediyorum. Kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan bayram ikramları konusunda ölçülü olmamız gerektiğini hatırlatmak istiyorum.

Her bayram, birçok vatandaşımızı trafik kazalarında kaybediyoruz. Sevdiklerine kavuşmak için yola çıkanların trafik kuralları konusunda duyarlı olmalarını, bütün yolcuların emniyet kemeri takmalarını istirham ediyorum.

Vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Bayramın, ülkemiz başta olmak üzere, İslam Âlemine ve bütün insanlığa hayırlar getirmesini Rabbimden diliyorum.

Dr. Murat AĞIRTAŞ
Kırıkkale İl Sağlık Müdürü