Fotoğraf Yarışması
24 Mayıs 2019

FOOTĞRAF YARIŞMASI AFİŞ.jpg
TÜBİTAK 4007 Bilim Şenlikleri Programı kapsamında Valiliğimizin himayesinde İl Müdürlüğümüzün yürütücülüğünde 27-28 Eylül 2019 tarihlerinde T.Ü Balkan Kongre Merkezinde “Edirne Sokakta Sağlık Var Bilim Şenliği” düzenlenecektir.

Proje ile bireyin temel sağlık bilgilerine sahip olması, kendi ve sorumlu olduğu bireyler ile ilgili sağlık sorumluluklarını yerine getirmesi, koruyucu önlemleri bilmesi ve uygulaması, hastalık durumunu saptayabilmesi, uygun olan hizmete erişebilmesi, tedaviyi doğru uygulaması gibi birçok alanı kapsayan toplumun Sağlık Okur Yazarlık (SOY) düzeyinin yükseltilmesi hedefleniyor.

“Edirne Sokakta Sağlık Var Bilim Şenliği” Projesinde sağlık davranışlarını geliştirmeye yönelik yarışmalar, tiyatro oyunu, dans gösterilerinin yanı sıra, etkin teşhise destek olacak taramalar, beden kitle indeksi değerlendirmesi, hep birlikte spor etkinliği gibi farklı türlerde birçok etkinlik yer almaktadır.

Etkinlikler kapsamında sağlık alanında çalışan, öğrenim görmekte olan (Lise - Önlisans- Lisans - Lisansüstü) veya bu okullardan mezun olmuş olanlar yönelik “Sağlık Sisteminde Çocuk” konulu fotoğraf yarışması düzenlenecektir. Yarışmaya katılacak fotoğraflarda, promeredirne, edirnesokaktasaglikvar Instagram hesaplarının etiketlenerek takip edilmesi ve fotoğrafların açıklama kısmına #promeredirne, hashtag’inin yazılması gerekmektedir. Yarışmaya katılanların yarışma sonuçlanana kadar Instagram kullanıcı/hesap isimlerini değiştirmemeleri ve Instagram hesaplarının herkese açık olması gerekmektedir. Gönderileri gizli olan kullanıcılar#promeredirne etiketini kullanarak hesaplarından fotoğraf paylaşsalar dahi, fotoğrafı görünmeyeceği için yarışmaya katılmamış sayılacaklardır.

Yarışmanın son katılım tarihi olarak 18.07.2019 belirlenmiş olup, konu ile ilgili ayrıntılı bilgiye Edirne İl Sağlık Müdürlüğü web sayfasının duyurular bölümünden ulaşılabilmektedir