Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu
06 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüz, Kırıkkale Üniversitesi ile Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği tarafından ‘7. Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu’ gerçekleştirildi. 

Mavi Salonda gerçekleştirilen sempozyuma ilgi yüksek oldu. Sempozyumun başkanlığını Doç. Dr. Numan Akyol, İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi ve PARHAD Genel Başkanı Uzman Hasan Basri Kızıldağ yaptı. Alanında uzman konuşmacıların katılımıyla gerçekleştirilen sempozyumda; bilgi ve deneyimlerin paylaşılarak Acil Sağlık Sisteminin gelişimine katkıda bulunuldu. 

Acil Sağlık Sisteminin ilk basamağını oluşturan 112 Acil Sağlık Hizmetlerinin kalitesi, hasta ve yaralıların hastanelerde alacakları tedavi ve bakım hizmetinin başarısını doğrudan etkilediğine dikkat çekerek konuşmasına başlayan İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, gece, gündüz, bayram veya resmi tatil demeden kesintisiz hizmet veren Acil Sağlık Hizmetleri personelinin görev yaptıkları 112 İstasyonlarının, Acil Yardım Ambulanslarının ve medikal ekipmanların son teknolojiye uygun seviyede olmasına özellikle önem verildiğini ifade etti. İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi son olarak Acil Sağlık Hizmetlerini daha kaliteli, zamanında ve etkin bir şekilde sunabilmek için canla başla görev yapan tüm çalışanlara, sempozyuma ev sahipliği yapan Kırıkkale Üniversitesi’ne, Paramedik ve Hastane Öncesi Acil Tıp Derneği’ne, sahada özveri ile emek veren tüm sağlık personellerine teşekkür etti. 

  • Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu1.jpg
  • Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu2.jpg
  • Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu3.jpg
  • Hastane Öncesi Acil Tıp Sempozyumu4.jpg