ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı
06 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Yüksek İhtisas Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri ve 112 Acil Servis ekiplerimiz, 31 Mart 2019 Mahalli İdareler seçimlerinde sandık başına gidemeyen yaşlı, engelli, bakıma muhtaç hastaların yardımına koştu. Bu kapsamda oy verme süresince 102 personelimiz 22 araç ile toplam 120 vatandaşımızın oy kullanmalarını sağladı. 

İl merkezi ve ilçelerimizde Evde Sağlık Hizmetleri personelimiz ve 112 Acil Servis ekiplerimizin desteği ile birlikte sandığa kendi imkanı ile gidemeyecek olan vatandaşlarımızı nakil araçlarımız, evde sağlık araçlarımız ve ambulanslarımızın desteği ile oy kullanacakları yerlere götürüldüler. Bu araçlar ile taşınan hasta, yaşlı ve engelliler oy kullanacakları sandığa kadar sağlık personelimizin refakatinde götürülerek oy kullanmaları sağlandı. Oy kullanma işleminin ardından vatandaşlarımız yine aynı şekilde personelimizin refakatinde ev veya hastanelere bırakıldılar. 

Konu hakkında İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi “Sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşlarımızın oy kullanmaları, sağlıklı diğer vatandaşlarımızla eşdeğer olmaları açısından çok önemlidir. Bu kapsamda evde sağlık hizmeti alan hastalarımızın vatandaşlık görevlerini yerine getirmelerini sağlamak amacıyla Evde Sağlık Hizmetleri ve 112 Acil Servis birimi personelimizin refakatinde 120 vatandaşımız oylarını rahat bir şekilde kullandı. Yapmış olduğumuz bu hizmette özveri ile çalışan tüm personelimizi canı gönülden kutluyorum” dedi. 

  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı1.jpeg
  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı2.jpeg
  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı3.jpeg
  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı4.jpeg
  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı5.jpeg
  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı6.jpeg
  • ESH İle 120 Vatandaşımız Oy Kullandı7.jpg