Evde Sağlık Hizmeti Alan Vatandaşlarımıza Oy Kullanma İmkanı
06 Kasım 2019


İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Yüksek İhtisas Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri personelimiz tarafından, evde sağlık hizmeti alarak seyyar sandık uygulamasına başvuruda bulunamayan vatandaşlarımız için 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerinde sağlık görevlilerimizin yardımıyla sandık başlarına giderek oylarını kullanabilecekler. 

Evde Sağlık Hizmetlerince tedavileri yapılarak çeşitli nedenlerce seyyar sandık uygulamasından faydalanamayan, ilimiz genelinde ise hastanelerde yatarak tedavi gören hasta ve yakınları talep etmeleri durumunda bulundukları yerlerden alınarak güvenli bir şekilde sağlık ekiplerimizin kontrollü oy kullanmaları sağlanacak. Oy kullanma işleminin ardından yine ekiplerimizin refakatinde bulundukları yere güvenli ve kontrollü bir şekilde bırakılmaları sağlanacak. 

Konu hakkında İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi “Sağlık problemleri nedeniyle evde sağlık hizmeti alan ve hareket etmekte zorlanan vatandaşların oy kullanmaları, sağlıklı diğer vatandaşlarımızla eşdeğer olmaları açısından çok önemlidir. Bu çerçevede evde sağlık hizmeti sunulan hastaların vatandaşlık görevlerini yerine getirmesini sağlamak için Evde Sağlık Hizmetleri birimi personelimizin refakatinde talepte bulunan vatandaşlarımız evlerinden alınarak oy kullanma işlemlerinin ardından yine uygun şekilde hasta nakil araçlarımız ile evlerine bırakılacaklardır. Hastanede yatan hastalarımız ise sağlık durumlarının elvermesi ve ilgili uzman hekimin onayı ile bu hizmetten faydalanabileceklerdir” dedi.