Yalnız Değilsiniz
06 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi Evde Sağlık Hizmetleri Birimi tarafından kent merkezindeki tüm yaşlı, engelli, herhangi bir sebepten dolayı hastaneye ulaşma imkanı olmayan hastalara verilen sağlık hizmeti tüm hızıyla devam ediyor. 

Yaşlı ve engelli başta olmak üzere bu tip hastalarımızın muayeneleri Birim Sorumlusu Dr. Melih Kartal tarafından evlerinde yapılarak gerekli ilaçları düzenleniyor. Ayrıca yara pansumanı, sütur alınması, reçeteli serumlarının takılması ve enjeksiyonların yapılması gibi işlemler ev ortamında 4 ekibimiz tarafından haftanın 5 günü kesintisiz olarak yapılıyor. 

Hastalarımız içerisinde diş ile alakalı muayene talebi olanlar Ağız ve Diş Sağlığı Birimimiz ile irtibata geçirilerek gerekli muayene ve tetkikleri yapılıyor. Ayrıca nakil ekibimiz tarafından maddi imkansızlıklar ve yardımcı olmaması nedeniyle hastaneye gidemeyen vatandaşlarımız hastaneye nakil edilerek, işleri bittiğinde ise tekrar güvenli bir şekilde evlerine teslim ediliyor. 

Ekiplerimiz hastalara belirli aralıklarla talepleri olmasa dahi ziyaret ederek herhangi bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak tetkik ve tedavilerini sürdürüyorlar. Konu hakkında İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, evde sağlık hizmetleri biriminin tüm çalışanlarının engelli, yaşlı, ihtiyacı olan hastalara yalnız olmadıklarını hissettirilmeye çalıştıklarını ve bu bilinç ve düştür ile çalıştıklarını ifade etti. Evde sağlık hizmetlerinden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız 444 38 33 numaralı telefondan irtibata geçerek, birimin sunduğu hizmetten faydalanabilirler.

  • Yalnız Değilsiniz  (1).jpeg
  • Yalnız Değilsiniz  (2).jpeg
  • Yalnız Değilsiniz  (3).jpeg
  • Yalnız Değilsiniz  (4).jpeg
  • Yalnız Değilsiniz  (5).jpeg