Simülasyon Maketi İle E-İLYAD Eğitimi
06 Kasım 2019

simülasyon kapak.jpg
İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından Erişkin İleri Yaşam Desteği (E-İLYAD) eğitimi 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görev yapan sağlık personellerimize 15-18 Ocak 2019 tarihleri arasında simülasyon maketleri eşliğinde gerçekleşti. 

Eğitimler sırası ile “Acil Olgu Yönetimi, Temel EKG ve Ritim Bozuklukları, Etik, Göğüs Ağrısı ve Akut Koroner Sendromlar, KPR Yönetimi, Periarrest Ritimler, Arrest Ritimler, Acil İlaçlar, Anaflaksi, Zehirlenmeler, Suda Boğulmalar, Astım, Elektrik Çarpması, Hipoglisemi, Hipotermi, İnme ve Gebelerde Kardiyak Arrest” konularında teorik ve uygulamalı olarak verildi. 

İlimizde 10’uncusu düzenlenen E-İLYAD Eğitimi 6 eğitmen ve 12 personelimizin kursiyer olarak katılımı ile başarı ile tamamlandı. Eğitimlerdeki ana amaç ise personelimizin medikal bilgilerini güncellemek ve mesleki becerilerini artırarak vatandaşımıza daha kaliteli bir Acil Sağlık Hizmeti sunabilmektir. Erişkin İleri Yaşam Desteği Eğitimlerimiz ilimizde görev yapan tüm personelin katılımı sağlanıncaya kadar devam edecektir. 

  • Simülasyon Maketi İle E-İLYAD Eğitimi 1.jpg
  • Simülasyon Maketi İle E-İLYAD Eğitimi 2.jpg
  • Simülasyon Maketi İle E-İLYAD Eğitimi 3.jpg
  • Simülasyon Maketi İle E-İLYAD Eğitimi 4.jpg