Hastalara Son Sistem Teknoloji İle Tedavi
06 Kasım 2019


Kırıkkale İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Sağlıklı Hayat Merkezi son sistem teknolojiden faydalanarak Dijital Mamografi Cihazı ile hastalarına daha kaliteli tedavi imkanı sunuyor. 

Daha düşük radyasyon riski ile avantaj sağlayan ileri teknoloji mamografi cihazı ile Sağlıklı Hayat Merkezi’nde, meme kanseri teşhisi kolay ve hızlı bir şekilde yapılacak. Mamografinin meme kanserinin teşhisi için öneminden bahseden İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, meme kanserinin kadınlarda en sık görülen kanser türleri arasında olduğunu ve şüphesiz kanserlerin önlenmesinde tedavinin daha önemli bir boyut kazandığını ifade etti. Bu kapsamda halkımızın tedavilerinde daha az radyasyon alması adına Dijital Mamografi Cihazı’nın Sağlıklı Hayat Merkezinde faaliyete geçtiğine dikkat çeken İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi ayrıca yeni nesil cihazların hastalığı belirleme ve tedavi sürecine olumlu katkıları olduğuna işaret etti. 

Dijital Mamografi Cihazı hakkında bilgiler veren Sağlıklı Hayat Merkezi Uzman Doktoru Neslihan Yukarıkır, “Ülkemizde meme kanseri olanlar çoğunlukla 50 yaşından sonra tanı almaktadır. Meme kanseri tanısı alanların önemli bir kısmına bu tanı kanser vücutta ilerlediğinde konulmaktadır. Ancak erken dönemde tanı konması, tedavinin başarıya ulaşma ve hayatta kalma şansını arttırmaktadır. Ülkemizdeki meme kanseri tarama politikasına göre ilimizde, 40 yaşından itibaren bütün kadınlara 69 yaşına kadar her iki yılda bir Sağlıklı Hayat Merkezi’nde ücretsiz olarak mamografi taraması yapılmaktadır. Merkezimizde kullandığımız yeni cihazımız klasik mamografi görüntülemesinden farklı olarak dijital bir sisteme sahiptir. Bundan dolayı çekim esnasında alınan radyasyon dozu da düşüktür. Bu da tarama yaptıracak hastalarımız için avantaj sağlamaktadır" dedi.

  • Hastalara Son Sistem Teknoloji İle Tedavi 1.jpg
  • Hastalara Son Sistem Teknoloji İle Tedavi 2.jpg