Sağlık İçin Her An Her Yerdeyiz
06 Kasım 2019


Tüm yurdu etkisi altına alan soğuk hava ve kar yağışı Kırıkkale’de de kendini gösterdi. Özellikle ilçe ve bağlı köylerimizde yağan yoğun kar, yolların kapanmasına neden oldu. İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı 112 Başhekimliğimize bağlı ekiplerimiz, halkımıza kesintisiz sağlık hizmeti verebilmek adına gece gündüz demeden canla başla çalıştı. 

112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ilk ihbar Keskin İlçesine bağlı Haydardede köyünden geldi. Muharrem Korkut isimli vatandaşımız renal kolik hastalığı nedeniyle yakanları aracılığı ile 112 merkezimizi aramıştır. Bunun üzerine hemen en yakın istasyonumuzda bulunan ekibimiz ihbar noktasına yönlendirilmiş olmasına rağmen, yoğun kar nedeniyle ulaşılamayan hastaya 112 pajero kar paletli ambulansımız ile ulaşılmıştır. Genel durumu iyi olan hasta Muharrem Korkut ilçe devlet hastanesine getirilerek tedavi altına alınmıştır. 

Aynı gün bir diğer ihbar ise Sulakyurt ilçemize bağlı Sarıkızlı köyünden geldi. Hipertansiyon ve ateş şikayeti ile 112 Acil Çağrı Merkezini arayan hasta yakınlarına ambulansımız yönlendirilmiştir. Burada da yoğun kar yağışı nedeniyle köye ambulansın ulaşamaması üzerine 1 UMKE arıcımız ve 1 kar paletli ambulansımız görevlendirilmiştir. Yoğun çalışmalar ile ekiplerimiz, 68 yaşındaki hasta Şükrü Sayılır hipertansiyon ateş ve halsizlik şikayetleri ile İlçe Devlet Hastanesine sevki gerçekleştirerek, tedavi işlemleri tamamlanmıştır. 

  • Sağlık İçin Her An Her Yerdeyiz1.jpeg
  • Sağlık İçin Her An Her Yerdeyiz2.jpeg
  • Sağlık İçin Her An Her Yerdeyiz3.jpeg
  • Sağlık İçin Her An Her Yerdeyiz4.jpeg
  • Sağlık İçin Her An Her Yerdeyiz5.jpeg