Hasta neredeyse sağlık ekiplerimiz orada
06 Kasım 2019


Kırıkkale’ye geçtiğimiz günlerden yağan yoğun kar yağışı zaman zaman olumsuzlukları beraberinde getirse de çeşitli kurtarma hikayelerini ve güzellikleri de gözler önüne serdi. Bu kapsamda 112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen iki ayrı ihbarı değerlendiren müdürlüğümüze bağlı ekiplerimiz, İl Özel İdaresi ortak çalışması ile Keskin ve Balışeyh ilçelerine bağlı iki köyde mahsur kalmış hastaları kurtararak hastaneye ulaştırdılar. 

112 Acil Çağrı Merkezi'ne gelen ilk ihbar Keskin İlçesine bağlı Dağsolaklısı Köyünden geldi. Ailesi tarafından yüksek ateş nedeniyle ambulans talebinde bulunulan 4 aylık Hazal bebeğe ekiplerimiz zorda olsa ulaşmayı başardı. Yoğun kar ve tipi nedeniyle yolların kapalı olmasına rağmen İl Özel İdaresi ekiplerinin yoğun çalışmaları ile müdürlüğümüze bağlı 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansımız ve UMKE aracımız sağlık ekiplerimizle birlikte olay yerine ulaştı. Olumsuz hava ve zor şartlara rağmen UMKE aracımız ile köyün içerisine kadar gidilerek 4 aylık Hazal Sude Doğu bebeğe ulaşıldı. Ekiplerimizin ilk müdahalelerinin ardından minik bebeğimiz Keskin Devlet Hastanesi Acil Servisine güvenli bir şekilde ulaştırılarak tedavi edildi. 

Aynı günün gece saatlerinde ise bir diğer ihbar ise Balışeyh İlçesine bağlı Aydınşeyh Köyü'nden geldi. Astım rahatsızlığı nedeniyle solunum sıkıntısı yaşayan 64 yaşındaki Müzeyyen Özcan’a olumsuz hava şartları ve yolların kapalı olması nedeniyle ilk etapta, 112 Acil Sağlık Hizmetleri ambulansımız köye ulaşamadı. Bunun üzerine 112 Komuta Merkezi tarafından olay yerine müdürlüğümüze bağlı UMKE ekibi yönlendirilerek, zorlu olumsuz yol şartlarına rağmen ekibimiz köyün içerisine kadar giderek hasta Müzeyyen Özcan’a ulaştı. Köyde UMKE sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından 64 yaşındaki teyzemiz köye 30 dakikalık ulaşım mesafesinde bekleyen Balışeyh 112 ASH İstasyonuna bağlı ambulansa teslim edilerek hastaneye sevki sağlandı. 

  • Hasta nerdeyse sağlık ekiplerimiz orada  (1).jpeg
  • Hasta nerdeyse sağlık ekiplerimiz orada  (2).jpeg
  • Hasta nerdeyse sağlık ekiplerimiz orada  (3).jpeg
  • Hasta nerdeyse sağlık ekiplerimiz orada  (4).jpeg
  • Hasta nerdeyse sağlık ekiplerimiz orada  (5).jpeg