13 Okulumuz Beslenme Dostu
06 Kasım 2019


Milli Eğitim ile Sağlık Bakanlıklarının ortaklaşa imzaladıkları ‘Beslenme Dostu Okullar İşbirliği Protokolü’ kapsamında Kırıkkale’de 13 okul sertifikaları törenle verildi. 

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi, hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi amacıyla yürütülen proje kapsamında okullarda topluca veya sınıflar düzeyinde çeşitli etkinlikler yapıldı. Proje kapsamında sağlıklı beslenme ve düzenli fiziksel aktivite yapmayı bir hayat biçimine dönüştürmeleri sağlanmaya çalışıldı. 

İl genelinde içerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim döneminde sertifika almayı hak kazanan 13 okula yapılan törenle belgeleri verildi. Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen törene İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hakan Kılıç, Başkan Yardımcısı Dr. Ümit Hafçı, Şube Müdürü Bekir Çelik, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ümit Yaşar ve okul müdürlerinin katılımıyla gerçekleşti. Yapılan konuşmaların ardından sertifikalar okul müdürlerine teslim edildi. 

13 Okulumuz Beslenme Dostu (2).jpg