112 Personeline TRK Eğitimi
06 Kasım 2019

İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Sağlık Hizmetleri Başkanlığı tarafından, İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda görevli personelimize yönelik Travma Resüsitasyon Kursu (TRK) eğitimi verildi. 11’incisi düzenlenen eğitimi 19 kursiyer başarı ile tamamladı.

112 Acil Sağlık Hizmetlerinin ülke genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunulması için Sağlık Bakanlığı’nın talimatları doğrultusunda İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığımıza bağlı İl Ambulans Servisi Başhekimliği, 112 Komuta Kontrol Merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarında görevli personele yönelik hizmet içi eğitimler devam ediyor. 4 gün süren eğitimler simülasyon maketleri eşliğinde gerçekleştirildi.

Eğitimde katılımcı kursiyerimize, Hasta Nakli, Çoklu Travma, Şok, Havayolu Yönetimi, Kafa Travması, Omurga Travması, Toraks Travması, Karın Travması, Pelvis Travması, Ekstremite Travmaları, Yanık/Donuklar, Gebelikte Travma, Pediatrik Travma, Geriatrik Travma, Afetlerde Tıbbi Yaklaşım ve Adli Olguların Değerlendirilmesi konuları teorik ve uygulamalı olarak verildi.

Bu eğitimleri amacının personelimizin medikal bilgilerini güncellemek ve mesleki becerilerini artırarak olduğuna dikkat çeken İl Sağlık Müdürümüz Doç. Dr. Uğur Tiftikçi, vatandaşımıza daha kaliteli bir Acil Sağlık Hizmeti sunabilmenin amacında olduklarını hatırlatarak, eğitimlere ilimizde görev yapan tüm personelin katılımı sağlanıncaya kadar devam edileceğini söyledi. İlimizde on birincisi düzenlenen Travma Resüsitasyon Kursu (TRK) Eğitimi 5 Eğitmen ve 19 personelimizin kursiyer olarak katılımı ile başarı ile tamamlanmıştır. 

  • 112 trk eğitimi.jpeg
  • 112 trk eğitimi toplu resim.jpeg