Temel Modül Eğitimi
06 Kasım 2019

Acil Sağlık Hizmetlerinin ülkemiz genelinde daha etkin, hızlı ve kaliteli bir şekilde sunumu için ilimizde Bakanlığımız talimatları doğrultusunda sağlık personellerine yönelik hizmet içi eğitimlere büyük bir titizlikle devam edilmektedir. Bu eğitimlerin doğrultusunda ilimizde 08-12 Ekim 2018 tarihlerinde İl Ambulans Servisi Başhekimliği tarafından Temel Modül Eğitimi düzenlendi.
Eğitime Karakeçili ASHİ, Delice 112 ASHİ, Sulakyurt ASHİ ve İl Ambulans Servisi Başhekimliği bünyesindeki personeller katıldı.
İl Ambulans Servisi Başhekimliği Eğitim Salonunda düzenlenen Temel Modül Eğitimi’nde “Haberleşme, Olay Yeri Yönetimi, Acil Olgu Yönetimi, Temel Yaşam Desteği, Triaj, Solunum Yetmezliğine Yaklaşım, Hava Yolunun Açılması ve Ventilasyonun Sağlanması, Travmalı Hastaya Yaklaşım, EKG ve Ritim Tanıma, Periarrest Ritimlerin Yönetimi, Arrest Ritimlerin Yönetimi, Şoklu Hastaya Yaklaşım, Damar Yolunun Açılması, Kemik İçi Girişimler, Taşıma Teknikleri ve Ekipmanları” konularında eğitim verildi.
Bu eğitimdeki amacımız çeşitli kurum ve kuruluşlarda farklı görevlerde hizmette bulunan her sağlık personelinin medikal bilgilerini güncellemek, mesleki becerilerini artırmak, yeni beceri ve teknikler kazandırarak Acil Sağlık Hizmetleri’ndeki kaliteyi artırmaktır.

 
Doç. Dr. Uğur Tiftikçi
İl Sağlık Müdürü