overlay

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Hayırlı Olsun

Çocuklarımızın başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmelerinin şartlarından biride sağlıklı bir bünyedir. Bilindiği gibi çocuklarımızın yaşadıkları mekânlar dışında farklı kalabalık ortamlarda bulunacak olmaları ve özellikle mevsimsel geçiş döneminde bulunmamız nedeniyle birçok hastalıkların görülme sıklığını artıracaktır.

Ayrıca günün büyük bir bölümünü okulda geçirecek olan öğrencilerimizin beslenme düzenlerine de önem gösterilmesi gerekmektedir. Özellikle okul çevresinde satılan sağlıksız gıdalardan öğrencilerimiz uzak tutulması gerekmektedir.  Velilerimiz çocuklarını okula gönderirken dengeli beslenmelerine özellikle kahvaltı, ara öğün ve öğünlerin yeterli ve dengeli olması, öğün atlatılmamasına dikkat ederek ve vücut direncini yüksek tutarak hastalanmalarına engel olabilirler.

Konu hakkında tüm velilerimizin gerekli hassasiyeti göstereceğine olan inancım tam olmakla beraber; bütün öğrenci, veli ve eğitim camiamıza sağlıklı ve başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmeleri dileğiyle saygılarımı sunarım.

Dr. Feramiş Ender GÜNGÜNEŞ

Kırıkkale İl Sağlık Müdürü